Domů Domů Aktuálně
Aktuálně PDF Tisk Email

UPOZORNĚNÍ!

Na závěrečnou konferenci projektu "Budujeme firemní školky v Jihomoravském kraji" s názvem "Firemní školka? Proč to nezkusit! ", která se uskuteční dne 22.6.2011 v Brně v prostorách Krajského úřadu JMK - Cejl 73, Brno, již bohužel NEREGISTRUJEME žádné další přihlášky z důvodu naplnění kapacity. Děkujeme za pochopení.

 

Upozorňujeme, že již byla vypsána výzva na Rovné příležitosti žen a mužů na trhu práce a slaďování pracovního a rodinného života !

Bližší informace naleznete na :

 
http://www.esfcr.cz/vyzvu-c-76-k-predkladani-grantovych-projektu-rovne

 

 

 Firemní školky a zápis do rejstříku škol


Na základě vašich četných dotazů, jsme připravili souhrn problematiky vztahu zapsaní firemních školek      do školského rejstříku.

V současné době může dle školského zákona jakýkoliv provozovatel  zapsat svoje zařízení do rejstříku škol. Z pohledu zákona neexistuje žádné vymezení pojmu firemní školka. Jedná se tedy o zařízení provozované jinou než veřejně právní institucí (státem, obcí, krajem).

Takovéto zařízení musí být samostatnou právnickou osobou (záruka průhlednosti financování), která realizuje vzdělávání:
- na základě rámcového vzdělávacího programu,
- v prostorách odpovídajících hygienickým a bezpečnostním normám,
- s odborně vzdělaným personálem
- podléhající kontrole školní inspekce

Se zápisem do rejstříku škol se pojí kromě povinností spojeny i některé výhody. Jedná se zejména o:
- možnost odečíst příspěvek zaměstnavatele na provoz zařízení z daňového základu
- zařízení není plátcem DPH, bez ohledu na výši obratu
- v prvním roce dotace ve výši 60% provozních nákladů určených tzv. normativem na jedno dítě v daném roce
- v dalších letech, v případě nadprůměrného hodnocení školní inspekcí, dotaci ve výši až 100% provozních nákladů určených tzv. normativem na
jedno dítě v daném roce

 

 

Dne 11. března 2011 v pořadu Sama doma na ČT 1 prezentovala projekt Mgr. Terezie Pemová - manažerka projektu "Budujeme firemní školky v JMK".

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1148499747-sama-doma/

 

 

Vážení, zveme Vás na závěrečnou konferenci projektu "Budujeme firemní školky v Jihomoravském kraji" s názvem

"Firemní školka? Proč to nezkusit!" .

Konference se uskuteční dne 22.6.2011 v Brně v prostorách Krajského úřadu JMK - Cejl 73, Brno.  Záštitu nad konferencí převzal hejtman Jihomoravského kraje pan Mgr. Michal Hašek.
Tématem konference jsou především příklady dobré praxe a zkušenosti nejrůznějších zaměstnavatelů s budováním firemních školek.

Pokud máte zájem na konferenci vystoupit s aktivním příspěvkem, kontaktujte nás e-mailem Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo telefonicky +420 773 240 146, nejpozději do 26.3.2011.

 

 


V případě, že máte zájem o oblast firemních školek, ale nejste z Jihomoravského kraje a nemůžete využít podpory v rámci projektu "Budujemefiremní školky v Jihomoravském kraji", můžete další užitečné rady a informace najít na www.firemniskolka.eu